Úvod / Články / Odlišuje sa toaletný papier kvalitou? Tu je dôkaz, ako
Tlačiť

Odlišuje sa toaletný papier kvalitou? Tu je dôkaz, ako

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či naozaj ušetríte tým, že kupujete lacný toaletný papier? Rozdiel v toaletných papieroch však, bohužiaľ, nie je iba v cene. Odlišujú sa hlavne svojím zložením, ktoré nemusí byť vždy zdraviu prospešné.

Odlišuje sa toaletný papier kvalitou? Tu je dôkaz, ako

 

Kedysi a dnes

História toaletného papiera a používania toaliet nie je jedným z najkrajších príbehov. Bohatší zvykli používať vlnu, čipky alebo konope, chudobnejší sa, bohužiaľ, museli umyť v rieke alebo používali handry, drevené hobliny, trávu, seno, kamene, kukuričné šupky či dokonca mušle! Všetko záležalo od toho, v akom prostredí žili a čo bolo dostupné. Prvý toaletný papier sa objavuje až v 14.storočí v Číne a až v roku 1857 sa začala jeho hromadná výroba v USA.

Dnes poznáme klasický alebo vlhčený toaletný papier. Tradičný papier dostanete jednovrstvový, dvojvrstvový alebo trojvrstvový. Toaletný papier z recyklovaného materiálu je v zásade lacnejší ako toaletný papier z celulózy. Celulózové papiere majú väčšinou iba 20 m, no vďaka celulóze je papier mäkší.

 

Zloženie toaletných papierov

Toaletný papier je navrhnutý tak, aby sa pri kontakte s vodou ľahko rozkladal a neupchával potrubie. Vo všeobecnosti sa odporúča toaletný papier z recyklovaného papiera, keďže je ekologickejší. Na trhu dostať toaletný papier so značkou EKO, a teda papier a jeho výroba sú šetrné k životnému prostrediu.

 

Pozor na chemikálie

Na trhu sú okrem klasického bieleho toaletného papiera dostupné aj farebné, vzorované či parfumované papiere. Avšak všetky pridané farbivá a parfumy sú chemikálie, ktoré nie sú vždy najpriaznivejšie pre našu pokožku. V prípade, že sa teda rozhodnete pre jednu z týchto estetickejších verzií, dajte si záležať na tom, aby bol papier kvalitný a trocha drahší, nech si nespôsobíte zbytočné komplikácie. Vlhčený a jemnejší toaletný papier je pre vás vhodný, keď trpíte hemoroidmi alebo ženskými problémami, ako kvasinkovou infekciou.

Ako pri každom výrobku, s ktorým prichádzame do denného styku, ani toaletný papier by sme nemali brať na ľahkú váhu. Príležitostné používanie lacného toaletného papiera vám neuškodí, no rozhodnite sa radšej pre ten kvalitnejší. Na našej ponuke ich nájdete mnoho.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.